In Vitro we Wrocławiu zostaje na dłużej

Wrocław przedłużył „Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Wrocławia” przyjęty pierwotnie na początku tego roku z inicjatywy radnych Nowoczesnej. Wg. projektu uchwały od 2020 r. będzie więcej pieniędzy na ten cel, a docelowo rocznie do programu będzie kwalifikować się około 420 par zamieszkałych na terenie Wrocławia. Zdecydowali o tym miejscy radni na sesji 21 listopada. 

❗️Dofinansowanie In Vitro dla mieszkańców Wrocławia przyjęte, nie na rok, nie na 2 lata, a na STAŁE❗️ ???? Dziękuję za…

Opublikowany przez Magdalena Razik-Trziszka Czwartek, 21 listopada 2019

O programie (www.wroclaw.pl)

Z programu (który uruchomiono w kwietniu i jest realizowany do końca 2019 r.) mogło skorzystać ponad 300 par z Wrocławia. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczono 1,5 mln zł.

– Do programu zgłosił się 275 par, 150 zakwalifikowało się do programu. Pełną procedurę przeszło 90 par, z czego 26 jest w ciąży (dwie to ciąże mnogie). Pierwsze dziecko ma urodzić się w pierwszym kwartale 2020 r. – mówiła na sesji dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego Joanna Nyczak. 

Teraz program ma być przedłużany na kolejne lata; zarówno kwota, jaki i liczba par, które mogą skorzystać z dofinansowania do leczenia niepłodności, zwiększą się.

W każdym roku programu miasto, na dofinansowania do leczenia niepłodności, ma zabezpieczyć kwotę 2,1 mln zł. Docelowo do programu kwalifikować się będzie rocznie około 420 par zamieszkałych na terenie Wrocławia.

Program ma obowiązywać do czasu wdrożenia do realizacji Narodowego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego lub innej formy finansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego określonej odrębnymi przepisami.

Głosowanie

Dziś sesja Rady Miejskiej, przyjęliśmy już uchwały m.in w sprawie:- skierowania projektu uchwały w sprawie budżetu na…

Opublikowany przez Jolantę Niezgodzką Czwartek, 21 listopada 2019

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?