Stanowisko Zarządu Regionu w sprawie ataków ze strony lokalnych struktur PO

W ostatnich miesiącach ze zdumieniem obserwujemy nasilające się ataki lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej, wymierzone w dolnośląską Nowoczesną oraz w radne i radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i Rady Miejskiej Wrocławia. Uważamy je za kolejną odsłonę nieczystej gry, prowadzonej przez Grzegorza Schetynę i osoby z nim związane, przeciw naszemu środowisku i uznajemy za niedopuszczalne.

Wzywamy koleżanki i kolegów, a przede wszystkim liderów dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej:

Przestańcie kłamać.

Kampania kłamstw i oszczerstw, zainicjowana przez Panów Łapińskiego i Schetynę, a kontynuowana w oświadczeniach Zarządów Powiatu i Regionu PO, jest czymś zdumiewającym i oburzającym równocześnie. Zamiast kłamać i szkalować, wystarczy przyznać, że Jarosław Charłampowicz został odwołany głosami także swoich własnych klubowych kolegów. Czy trzeba coś dodawać w sprawie oceny pracy Pana Przewodniczącego Charłampowicza?

Nie używajcie słów tak ważnych i potrzebnych jak demokracja i praworządność dla potrzeb małych gierek.

To, co robicie, nie ma nic wspólnego z obroną demokracji. To nic innego, jak brutalna walka, z niewygodnym środowiskiem politycznym. Odbudowa właściwego znaczenia pojęć podstawowych, takich jak wolność, demokracja, praworządność, to dziś wielkie zadanie nas wszystkich. Nie wolno wykorzystywać ich w tak instrumentalny sposób.

Porzućcie poczucie wyższości i szaty jedynych sprawiedliwych.

Nikt nie dał Wam prawa, aby pouczać i strofować innych. Wasi lokalni liderzy robili zbyt wiele złych rzeczy, z których nigdy się nie rozliczyli, aby dziś zabierać się za oceny moralności innych.

Zachowajcie powagę, należną sprawom, którymi się zajmujecie.

Czujemy się zawstydzeni i zażenowani, obserwując aktywności w mediach społecznościowych Pana Marka Łapińskiego w sprawie zmian w sejmiku województwa. Polityka, na każdym szczeblu, nie może być pustym teatrum, kabaretem, który nikogo nie śmieszy. Powaga jest warunkiem wiarygodności i jest nam, po stronie demokratycznej, szczególnie potrzebna.

Trwałe i wartościowe relacje, tak w życiu, jak i polityce, nie mogą być budowane na dominacji, strachu, poczuciu wyższości i nieczystych gierkach. Zamiast tego warto mieć do siebie szacunek, otworzyć się na racje partnerów, być wobec siebie uczciwym i dotrzymywać ustaleń.

Chcecie wygrać z PiS-em – przestańcie być tacy jak PiS.

Nikt nie ma monopolu na prawdę, nie ma jednej racji. Chcecie zmieniać Polskę, zacznijcie zmieniać siebie. Znając dotychczasową drogę oraz jego metody walki politycznej, trudno uwierzyć nam w taką zmianę w odniesieniu do Grzegorza Schetyny i jego najbliższego otoczenia. Jesteśmy przekonani, że w przypadku większości koleżanek i kolegów z PO taka zmiana jest możliwa. Potrzeba tylko trochę odwagi.

Nowoczesna chce zmieniać Wrocław i Dolny Śląsk na lepsze. Chcemy budować siłę naszej demokracji. Niech jej źródłem będzie jakość debaty i wpisany w nią spór. Możemy się różnić, ale musimy szanować. Różnorodność jest naszą siłą. Mamy obowiązek poszerzać przestrzeń dialogu, sprawić, żeby był żywy i twórczy. A tak stanie się tylko wtedy, gdy otworzymy się na różne, również krytyczne wobec nas, punkty widzenia. Tego bardzo brakuje w naszym mieście. Będziemy o to zabiegać.

Szanowni koleżanki i koledzy z Platformy Obywatelskiej. Zastanówcie się, czy zamiast formułować kolejne oszczerstwa na portalach społecznościowych, wydawać kolejne oświadczenia i wpisywać się w cudze i złe scenariusze, nie warto, abyście zastanowili się chwile, w jakim momencie znajduje się Wasza partia? W momencie, w którym decyduje się, czy będzie miała twarz Grzegorza Schetyny, czy Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budki. Za tą o twarzy Schetyny nikt już nie pójdzie, za tą Budki i Trzaskowskiego może pójść cała Polska. Dokonajcie dobrego wyboru. Niech pójdzie z Wrocławia silny przekaz: Platforma może być inna!

Zarząd Regionu Dolnośląskiego .N

(-) Dorota Galant

(-) Tadeusz Grabarek – Przewodniczący

(-) Tomasz Hanczarek

(-) Agnieszka Kędzierska

(-) Krzysztof Mieszkowski

(-) Magdalena Piasecka

(-) Magdalena Razik-Trziszka

(-) Wojciech Rut

(-) Piotr Uhle

(-) Maciej Wiśniewski

(-) Jacek Zahorski

(-) Grzegorz Zieliński

(-) Radosław Żukowski

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?