Wrocław jest miastem aktywnych ludzi – Jolanta Niezgodzka w wywiadzie Gazety Wyborczej

Jolanta Niezgodzka - Radna Rady Miejskiej Wrocławia

„To, co się dzieje na szczeblu osiedli czy podwórek, świadczy o tym, że stajemy się miastem dojrzałym społecznie, nie przyglądamy się biernie, ale działamy” – powiedziała Jolanta Niezgodzka, radna miejska Wrocławia. W wywiadzie udzielonym Mateuszowi Kokoszkiewiczowi dla Gazety Wyborczej za największy sukces ostatnich 30 lat miasta uznała wzrost zaangażowania mieszkanek i mieszkańców.

Podsumowując ostatnie 30 lat funkcjonowania miasta, radna Niezgodzka podkreśliła wagę oddolnych, mniejszych i większych, działań inicjowanych przez mieszkańców. Jak zauważyła: „prestiż Wrocławia z roku na rok rośnie, ale to, co dla mnie szczególnie ważne to chęci i aktywność wrocławian i wrocławianek, którzy swoje miasto czują kochają”.

Radna miejska i przewodnicząca zarządu osiedla Stare Miasto podkreśliła także wagę rad osiedli:

„Ostatnie lata pokazały, że rady osiedli są bardzo ważne, bo to pierwszy poziom, gdzie budzi się zaangażowanie mieszkańców (…) i to dzięki samorządom osiedli władze całego miasta są w stanie poznać oddolne potrzeby obywateli”.

Sama Niezgodzka działa w miejskim zespole do spaw reformy samorządu osiedli. Dzięki jego pracom udało się m.in. wprowadzić fundusz osiedlowy.

Czytaj wywiad na stronie wrocławskiej redakcji Gazety Wyborczej.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?