Nowoczesna za sprzedażą Śląska Wrocław

Po przeanalizowaniu szczegółów wszystkich złożonych ofert na zakup akcji Śląska Wrocław Klub Radnych Nowoczesna jednogłośnie przyjął stanowisko za prywatyzacją WKS-u. – Najważniejsze jest dla nas bezpieczna przyszłość i rozwój klubu. Jakość wybranej oferty daje nam przekonanie, że Śląsk Wrocław będzie rozwijał się w sposób stabilny – mówił na specjalnym briefingu radny Tomasz Hanczarek.

– Nowoczesna od zawsze postulowała prywatyzację Śląska Wrocław, bo utrzymywanie profesjonalnej drużyny piłkarskiej nie jest zadaniem własnym gminy – mówił Piotr Uhle, przewodniczący klubu .N. – Pamiętamy jednocześnie, że Wrocław nie może pozwolić sobie już na kolejne turbulencje ze Śląskiem, więc nabywca musi gwarantować stabilny rozwój klubu grającego na stadionie wybudowanym na Euro 2012 – dodał radny.

– Liczymy na to, że inwestor wyprowadzi Śląsk Wrocław na prostą pod kątem biznesowym. Podmiotom publicznym trudniej jest pozyskiwać sponsorów, a relacje z lokalnym biznesem zawsze naznaczone są pewnego rodzaju niepewnością – mówił Tomasz Hanczarek.

Nowoczesna zabiegała w klubie Rafała Dutkiewicza o zwiększenie jawności i transparentności procesu. Na wspólnym posiedzeniu w poniedziałek ustalono ścieżkę umożliwiającą podjęcie decyzji na czwartkowej sesji. Dzięki temu wszystkie środowiska polityczne reprezentowane w Komisji Głównej Rady Miejskiej uzyskały dostęp do wszystkich ofert złożonych w ramach postępowania.

– W naturalny sposób zaznaczyliśmy, że Rada Miejska to również organ kontrolny, a obowiązkiem radnych jest domaganie się dostępu do wszelkich informacji niezbędnych do podjęcia decyzji – argumentował Uhle. Zdaniem radnych Nowoczesnej do takich działań zmusiła ich sytuacja, w której Rada Miejska miała decydować w bardzo ważnej sprawie, bez dostępu do pełnej dokumentacji. – Powinniśmy unikać tego typu sytuacji, szczególnie w sprawach istotnych dla mieszkańców – dodał radny.

Radni Nowoczesnej zaznaczyli, że dostrzegają problemy z inwestorami o których donosi opinia publiczna. Jednak w ich ocenie odpowiedzialność za procedurę wyboru oferenta ponoszą służby prezydenta, a przyszłość zależy wprost do profesjonalizmu przeprowadzonego procesu. Dlatego zapowiedzieli, że uważnie przyglądać będąsię realizacji umowy inwestorskiej.

– Trzymamy kciuki za Śląsk Wrocław, dlatego decyzje Nowoczesnej zapadły dziś jednogłośnie – mówił Tomasz Hanczarek. – Liczymy na to, że pozyskanie inwestora sprawi, że WKS trafi – pod kątem wysokości budżetu i poziomu sportowego – do czołówki Ekstraklasy i będziemy mieli na stadionie drużynę ubiegającą się o europejskie puchary – dodał Uhle.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?