Wrocław będzie miał Młodzieżową Radę Miasta

Podstawy prawne do funkcjonowania nadali wrocławscy radni w trakcie czwartkowej sesji Młodzieżowej Radzie Miasta. Rajcy przyjęli statut, który formalizuje ciało, które funkcjonuje we Wrocławiu od 1994 r. pod nazwą Parlamentu Młodzieży Wrocławia.

– Statut ucieraliśmy wraz z młodzieżą w dyskusjach przez kilka miesięcy – mówiła Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia, która wprowadziła projekt uchwały pod obrady Rady Miejskiej. – Bardzo serdecznie dziękuję tym młodym ludziom za zaangażowanie, ponieważ dzięki temu będą mogli na własnej skórze przekonać się o tym jak tworzone prawo działa w praktyce – dodała Piasecka.

Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia, będzie demokratyczną reprezentacją młodzieży Wrocławia. To ciało o charakterze konsultacyjnym, a jego powołanie wg. inicjatorów będzie miało wpływ na upowszechnienie idei samorządowej wśród młodzieży. Stałym elementem pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej Wrocławia ma być prowadzenie inicjatyw upowszechniających ideę samorządu wśród młodzieży wrocławskich szkół oraz wyrażanie opinii na temat działań władz Miasta w sprawach dotyczących młodzieży.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?