Naklejki „Strefa wolna od LGBT”: ruszyły przesłuchania po zawiadomieniu do prokuratury

Dnia 27 sierpnia br., poseł Krzysztof Mieszkowski złożył wyjaśnienie w Komisariacie Policji Wrocław – Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej 12 w sprawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Wydawcę „Gazety Polskiej” odnośnie zamiaru rozpowszechniania wlepek z napisem „Strefa wolna od LGBT”, które złożone zostało dnia 19 lipca br. w prokuraturze we Wrocławiu.

W związku z powyższym odbył się również briefing prasowy, podczas którego Krzysztof Mieszkowski zwrócił uwagę na niebezpieczny proces wykluczania z przestrzeni publicznej jakichkolwiek mniejszości, w tym środowisk LGBT.

– Decyzja wydawców Gazety Polskiej jest kontynuacją deklaracji, którą złożyła w maju na konferencji prasowej ówczesna przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu, Elżbieta Kruk, podkreślając, że ma nadzieję, że wkrótce Polska będzie wolna od LGBT – mówił Krzysztof Mieszkowski. – Chęć tworzenia stref wolnych od różnych środowisk jest powtórzeniem groźnej w skutkach idei, której przykładem jest sytuacja Żydów w czasie II wojny światowej, czyli Judenfrei – dodał parlamentarzysta

Briefing po przesluchaniu ws. zawiadomienia do prokuratury o naklejkach "strefa wolna od LGBT"

Opublikowany przez Krzysztof Mieszkowski Wtorek, 27 sierpnia 2019

Krzysztof Mieszkowski odniósł się różnież do decyzji ministra Piotra Glińskiego, który zmniejszył dotacje na ECS w Gdańsku o 3mln zł, deklarując jednocześnie, że ministerstwo stworzy alternatywną instytucję, na którą planuje przeznacztć 4mln zł.

Pomysł tworzenia alternatywnych instytucji wobec już istniejących i niezależnych, jest formą tworzenia alternatywnej Polski. Polska nie jest do wymiany.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?