Dorota Galant podsumowuje LWD i opowiada o planach na jesień

Pierwsza, wakacyjna edycja Letnich Warszatów Demokracji dobiegła końca – teraz rozpoczyna się jej część jesienna. Z tej okazji w Telewizji Echo24 Dorota Galant, radna wrocławskiej Rady Miejskiej, podsumowała ostatnie trzy tygodnie spotkań i zaprezentowała plany na wrzesień.

Dorota Galant zauważyła, że Letnie Warsztaty Demokracji były niezwykle ambitną i angażującą akcją. Spotkania odbywały się codziennie i zawsze brali w nich udział przedstawiciele wrocławskiej i dolnośląskiej .Nowoczesnej. Mimo wakacyjnej formuły, było to duże organizacyjne wyzwanie. Warsztaty to była wbrew pozorom bardzo ciężka praca – stwierdziła Galant, opowiadając o przygotowaniu tematów, zapraszaniu gości i promowaniu wydarzenia. Warsztaty dotyczyły bardzo różnorodnych tematów: sądownictwa, wolnych mediów, zmian w szkolnictwie, obrony Puszczy Białowieskiej czy praw kobiet.

Pytana o sens tak szerokiej formuły spotkań, Dorota Galant uznała: pokazaliśmy Wrocławianom, że można rozmawiać na każdy temat. Demokracja wymaga nieustannej dyskusji i ucierania poglądów, a to było jedno z podstawowych założeń LWD. Warto zauważyć, że kolejna – wrześniowa odsłona akcji ma mieć bardziej wrocławski i samorządowy charakter. Przenosimy się na Szewską i Wita Stwosza. Będziemy bliżej Ratusza; teraz nasi radni będą pełnić tam codzienne dyżury – stwierdziła Dorota Galant.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?