Razik-Trziszka: sprawy mieszkańców ważniejsze od rozgrywek w obozie prezydenta

Odnosząc się do informacji o prawdopodobnej nominacji Jerzego Michalaka (Dolnośląski Ruch Samorządowy) na urząd Prezydenta Wrocławia, radna zaapelowała o zajęcie się sprawami mieszkańców, zamiast wewnętrznymi rozgrywkami w obozie Rafała Dutkiewicza.

Magdalena Razik-Trziszka stwierdziła wprost, że jest zaskoczona nominacją Jerzego Michalaka i lawiną innych domniemanych kandydatur, które ta wywołała. – Do wyborów jeszcze daleko – tak wczesne deklaracje urągają powadze urzędu prezydenta, bo pokazują że jest to raczej wyścig personalny niż merytoryczny­ – stwierdziła. Odnosząc się do opinii o Michalaku jako o doświadczonym specjaliście od transportu, zauważyła że ten działał dotąd głównie w transporcie kolejowym. Nawet tam jest jeszcze wiele do zrobienia, jak choćby wspólny bilet aglomeracyjny czy pełna koordynacja połączeń z podwrocławskimi miejscowościami. Razik-Trziszka dodała ponadto, że w jej ocenie żaden kandydat nie powinien skupiać się na tylko jednym aspekcie funkcjonowania miasta. –W ten sposób zaprzepaszczamy okazję zorientowania się czego naprawdę mieszkańcy Wrocławia potrzebują – oceniła.

Radna odniosła się także do sprawy boiska „Włókniarza”, na którego miejscu ma powstać osiedle. Jak stwierdziła: mam nadzieję, że Magistrat  – o co my jako Nowoczesna będziemy zabiegali – podejdzie do sprawy w sposób konsensualny. Radna postuluje zwołanie spotkania mieszkańców, przedstawicieli Urzędu oraz inwestora, co powinno ułatwić pogodzenie ich rozbieżnych interesów.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?