Galant: kobiety zasługują na szczególną ochronę

Dorota Galant wzięła udział w debacie kobiet w niedzielnym programie „Szach Mat” Telewizji Echo24. Zabrała głos m.in. w sprawach zbliżającego się protestu kobiet oraz przedstawionych przez prezydenta projektów ustaw o sądownictwie.

Dorota Galant zauważyła, że mimo wszystkich przeciwności powinno się nieustannie wywierać presję na rząd, by ten nie próbował ponownie regulować życia kobiet. Jak stwierdziła, „niedopuszczalne, by o kobietach rozmawiali i decydowali mężczyźni”. Galant nadmieniła, że współcześnie kobiety muszą łączyć tradycyjną rolę opieki nad dziećmi z realizacją kariery zawodowej – dlatego zasługują na szczególną ochronę ze strony państwa i prawa. Jednocześnie oceniła, że obóz Prawa i Sprawiedliwości woli poświęcać więcej energii sprawom aborcji i ochrony życia dzieci poczętych, niż tych już narodzonych.

Odnosząc się do prezydenckich projektów ustaw o sądownictwie, Dorota Galant zauważyła, że w ustawach nie ma ani słowa na temat rozwiązania rzeczywistych problemów trapiących wymiar sprawiedliwości – jak choćby przewlekłość postępowań. Stąd trudno oceniać je inaczej niż kolejny etap próby upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?