Szczygłowska o półmetku rządów PiS: to dewastacja

Malwina Szczygłowska wzięła udział w debacie politycznej zorganizowanej w wyjątkowym formacie: wyłącznie wśród pań. Przedstawicielka .Nowoczesnej zabrała głos w sprawie podsumowania dotychczasowej polityki rządu oraz możliwości porozumienia między partiami opozycji.

Szczygłowska zapytana o to jak można podsumować prawie dwa lata rządów PiS odpowiedziała krótko: dewastacja. Wskazała, że rządy partii Kaczyńskiego oznaczają dewastację nie tylko sądownictwa czy Trybunału Konstytucyjnego, ale też stosunków międzyludzkich w ogóle. Polaryzacja nastrojów i wypowiedzi spowodowała niestety, że stworzył się gigantyczny podział wśród Polaków.

Przedstawicielka nowoczesnej zarysowała także możliwości współpracy między partiami opozycji. Zaznaczyła, że rozmowa to pierwszy krok ku porozumieniu – a to właśnie .Nowoczesna rozpoczęła rozmowy z Platformą Obywatelską oraz innymi partiami opozycyjnymi. Malwina Szczygłowska podsumowała, że głównym celem opozycji powinna być wygrana z PiS-em, a do tego potrzebna jest szeroka współpraca; nie tylko między .N i PO, ale także innymi ugrupowaniami i partiami, również lewicowymi. Mam nadzieję że liderom, zwłaszcza lokalnym, uda się dogadać w tej sprawie – oceniła Szczygłowska.

Oglądaj debatę:

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?