Uhle: Zielone Światło Dla Wrocławia to kompleksowe rozwiązanie

O tym w jakich kierunkach rozbudowywać wrocławską sieć tramwajową, a także jak walczyć z korkami debatowali w niedzielę uczestnicy debaty „Szach-Mat”, prowadzonej przez red. Tomasza Pajączka w telewizji Echo 24. Nowoczesną reprezentował szef klubu radnych Wrocławia, Piotr Uhle.

Zdaniem samorządowca nie jest sztuką wymieniać listę życzeń dokąd tramwaj powinien pojechać. Argumentował, że prawdziwą sztuką jest przedstawić taką propozycję, która jest wykonalna i którą da się sfinansować. Nowoczesna taką propozycję przedstawiła i postulowała powołanie Wrocławskiego Związku Metropolitalnego, który gwarantuje 200 mln zł rocznie na walkę z korkami w aglomeracji.

– Dzisiaj na Śląsku powoływany jest związek metropolitalny – zwrócił uwagę Uhle. – Za chwilę tam będą zapadały decyzje jak będzie finansowana kolej aglomeracyjna czy tramwaje – dodał radny. Jego zdaniem za pieniądze zwolnione w budżecie poprzez powołanie metropolii można byłoby zapewnić finansowanie dla rozbudowy sieci tramwajowej w 6 najważniejszych kierunkach. Zdaniem Uhlego by tak się stało niezbędne jest nowe prawo, którego wydania zaniechano wiosną ubiegłego roku. – Nie wiem dlaczego nie wydano odpowiednich aktów prawnych, o to należy pytać obecną większość parlamentarną – dodał radny.

[ zobacz również: Wrocławianie popierają rozwiązania z programu Zielone Światło dla Wrocławia ]

– Mamy kompleksowe rozwiązanie w programie Zielone Światło dla Wrocławia, które jest finansowalne i które jest do zrealizowania. Trzeba tylko chcieć i nie mieć wrogów w Warszawie – podsumował wątek samorządowiec.

 

Zobacz całą debatę:

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?