#BronimyEdukacji

W dniu dzisiejszym odbyła się regionalna konferencja prasowa poświęcona ogólnopolskiej akcji Nowoczesnej #BronimyEdukacji, która jest odpowiedzią na groźbę przeprowadzenia bardzo szkodliwej „reformy” edukacji zaproponowanej przez minister edukacji narodowej w rządzie PiS Annę Zalewską. Minister Zalewska proponuje nam reformę edukacji, która staje się eksperymentem na dzieciach. Reformę na koszt dzieci, nauczycieli i samorządów. Nieprzemyślana, chaotyczna, niszcząca a nie naprawiająca zmiana ma dotknąć polskie szkoły. Nowoczesna nie godzi się na taką zmianę – od początku wspiera i będzie wspierać wszystkie protesty środowisk edukacyjnych przeciw reformie PIS.

.Nowoczesna inicjuje ogólnopolską akcję #BronimyEdukacji, dzięki której Polskie szkoły będą miały możliwość zaprotestowania przeciwko reformie edukacji, a rodzice i nauczyciele będą mogli zgłosić niepokojące przypadki ideologizacji. Nowoczesna uruchomiła stronę internetową www.bronimyedukacji.pl, zachęcając tym samym do wysyłania zgłoszeń szkół, które biorą udział w proteście przeciwko reformie minister Zalewskiej.

Dolnośląscy posłowie, wrocławscy radni oraz działacze .Nowoczesnej zachęcali dzisiaj mieszkańców regionu do udziału w akcji „Bronimy edukacji” oraz zaapelowali do mieszkańców regionu, by wpisywali tam swoje uwagi dotyczące szykowanej przez rząd reformy edukacji. Ponadto przedstawili pomysły .Nowoczesnej na zmiany w zakresie edukacji, poruszyli kwestię ideologizacji polskiej oświaty przez PiS oraz przedstawili problemy i zagrożenia jakie niesie reforma edukacji PiS dla samorządów i oświaty.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?