Punkty Karmienia Piersią we Wrocławskich bibliotekach

We wtorek, 12 grudnia, w Filii nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Bulwarze Ikara 29-31 we Wrocławiu został otwarty Punkt Karmienia Piersią – kącik dla matek z dziećmi, wyposażony w fotel i komodę z przewijakiem. To efekt inicjatywy radnej Agnieszki Kędzierskiej i poprawek  złożonych przez klub .Nowoczesnej do budżetu na obecny rok.

Podobne punkty będą także w trzech innych filiach MBP: przy ul. Powstańców Śląskich 210 (Filia nr 44), ul. Chociebuskiej 8-10 ( Fillia nr 22) i ul. Kolistej 17 (Filii nr 16). Powstały z inicjatywny radnej Agnieszki Kędzierskiej. Sfinansowało je Miasto.

– To jeszcze nie koniec, ponieważ tworzenie komfortowych miejsc, w których można w spokoju nakarmić dziecko piersią, to pomysł, który zamierzamy rozwijać. Chcielibyśmy, by takie kąciki pojawiły się nie tylko w kolejnych filiach MBP, ale także w innych instytucjach – mówił podczas otwarcia Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.

Punkty Karmienia Piersią to kolejny projekt wpisujący się w politykę prorodzinną i prozdrowotną Wrocławia. W ramach prowadzonych w naszym mieście programów w zeszłym roku powstał Regionalny Bank Mleka. Mamy także działające od lat cztery szkoły Rodzenia oraz Ośrodki Edukacyjno-Informacyjne przy Wrocławskim Centrum Zdrowia SPZOZ, które wspierają młodych rodziców.

fot. materiały prasowe

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?