Klub Nowoczesnej w Radzie Miejskiej Wrocławia

IMG_5116

 

Partia Nowoczesna Ryszarda Petru utworzyła we Wrocławiu klub radnych i weszła w Radzie Miejskiej Wrocławia w koalicję z klubem Rafała Dutkiewicza. Klub Nowoczesnej tworzy sześciu radnych, którzy w wyborach startowali z list Platformy Obywatelskiej.

Nowoczesna cały czas buduje struktury – jako nowa siła i nowa jakość w polskiej polityce. W jej struktury wstąpili właśnie radni wrocławscy o dużym doświadczeniu politycznym:

Dorota Galant
Tomasz Hanczarek
Agnieszka Kędzierska
Magdalena Razik-Trziszka
Paweł Rańda
Piotr Uhle

Chcemy, żeby Wrocław był miastem, które szybko się rozwija. Naszym celem jest więc stabilna koalicja. To nie jest koalicja przeciwko komuś, tylko dla sprawy, dla przyszłości Polski. Będę wspierał Rafała Dutkiewicza we Wrocławiu. Jesteśmy otwarci na współpracę ponad podziałami. – powiedział Ryszard Petru, lider Nowoczesnej podczas briefingu prasowego we Wrocławiu.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia dodał: – Wrocław jest miastem nowoczesnym i chcemy jeszcze lepiej służyć wrocławianom. W koalicji z Nowoczesną ruszamy z pracą na rzecz Wrocławia i Polski, ale nasze kluby będą odrębne. Do koalicji zapraszamy również innych radnych z PO.

Obecność przedstawicieli Nowoczesnej we wrocławskiej radzie miasta jest kluczowe w ograniczaniu władzy Prawa i Sprawiedliwości na szczeblu samorządowym. To lokalnie zapada najwięcej decyzji, które wpływają na życie Polaków. Ważne, by były to dobre decyzje, podejmowane przy zaangażowaniu obywateli, którzy najlepiej wiedzą, co jest dla nich dobre.

Nowoczesna zamiast dzielić, stawia na współpracę i doświadczenie.

Autor: Michał Kuczyński

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?