Uhle: Decyzja w sprawie Śląska w czwartek przed sesją

Na specjalnym posiedzeniu klubu zaplanowanym na godziny poranne przed sesją Rady Miejskiej zapadnie decyzja o głosowaniu radnych Nowoczesnej nad ewentualnym wnioskiem o wyrażenie zgody na zbycie udziałów w Śląsku Wrocław. Radni będą mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z dokumentacją zgromadzoną w ramach procesu sprzedaży spółki.

Radni Nowoczesnej od pewnego czasu zgłaszali środowisku prezydenta, że oczekują większej transparentności i jawności w procesie wyboru inwestora. – Sprzedając Śląsk, absolutnie nie możemy już popełnić żadnego błędu, bo skończy się to katastrofą. Uważam, że transakcja powinna być przede wszystkim transparentna – mówił w poniedziałek Gazecie Wyborczej radny Tomasz Hanczarek.

Przedstawiliśmy nasze oczekiwania dotyczące prywatyzacji Śląska – mówił po wspólnym posiedzeniu klubów prezydenta o Nowoczesnej Piotr Uhle. – Chcemy uzyskać więcej informacji o procesie sprzedaży, a przede wszystkim ofertach złożonych przez inwestorów, a także o formach zabezpieczenia, jakie zaproponowali. Gdy zapadnie rozstrzygnięcie o wyborze oferenta, musimy oczekiwać też przed głosowaniem konkretnej odpowiedzi na pytanie – dlaczego akurat ta oferta jest lepsza od innych? – dodał radny.

Oczekiwanie szczególnej staranności w procesie przetargowym spotkało się ze z zainteresowaniem ze strony dziennikarzy.

W dzisiejszym komentarzu dla Gazety Wyborczej Artur Brzozowski napisał: – Zgadzam się z Hanczarkiem, podkreślającym że w przypadku sprzedaży piłkarskiego Śląska, miasto nie może już popełnić żadnego błędu. Bo wszystko skończy się katastrofą. Tak, teraz Wrocław, prezydent Rafał Dutkiewicz jest jak saper. Nie może się pomylić i wybrać niewłaściwego inwestora.

Więcej informacji o przyszłości Śląska Wrocław w materiale informacji Echo24:

Sesja Rady Miejskiej, na której najprawdopodobniej rozstrzygną się dalsze losy Śląska Wrocław już w czwartek od godz. 11:00. Transmisję na żywo można śledzić pod adresem: https://bip.um.wroc.pl/artykul/269/3539/transmisja-obrad-sesji.

fot. youtube.com/

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?