Nie ideologizujmy handlu w niedzielę

Michał Jaros, poseł na Sejm RP z okręgu wrocławskiego, wziął udział w debacie politycznej Radia Wrocław. Zabrał głos m.in. na temat zakazu handlu w niedziele, ale także możliwej „rekonstrukcji” rządu.

Poseł Jaros zaznaczył, że sam pracował nad projektem ustawy dotyczącej handlu w niedziele w komisji i podkomisjach, gdzie dostrzegł wiele błędów merytorycznych i legislacyjnych. Z tego względu projekt jest wadliwy formalnie, ale przede wszystkim błędny jest jego sens. Każdy powinien w niedziele robić to, co uważa za konieczne – ocenił – Nikt nie może nikomu narzucać czy można w tym dniu pracować i robić zakupy, czy też nie. Michał Jaros zauważył, że tego typu zakazy mają czysto ideologiczny charakter, a państwo z rozwijającą się gospodarką jak Polska nie może sobie na nie pozwolić.

Jednocześnie Michał Jaros podkreślił, że .Nowoczesna złożyła projekt ustawy, który gwarantuje wszystkim pracownikom dwie wolne niedziele w miesiącu. Taki projekt nie tylko byłby kompromisowym rozwiązaniem (nad którym można dyskutować, także z „Solidarnością”), ale także nie zabraniałby tysiącom ludzi pracy w niedziele, która często jest dla nich bardzo ważnym źródłem utrzymania.

Oceniając pogłoski o możliwej „rekonstrukcji” rządu, Michał Jaros stwierdził że tego typu wiadomości to przede wszystkim próba odwrócenia uwagi od realnych problemów, jak choćby zakładana podwyżka składek na ZUS czy strajk lekarzy rezydentów. Jednocześnie jednak dodał, że w rządzie PiS zdarzają się także pozytywne przykłady: zachęcam wszystkich ministrów, by rozwiązywali realne problemy i posuwali Polskę do przodu jak pani minister Anna Streżyńska – a nie jak minister Radziwiłł, Waszczykowski, czy Szyszko cofali Polskę w rozwoju.

Słuchaj całej debaty – kliknij tutaj.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?