Na pomoc Fundacji Tara

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie zespołu EKO, przy wrocławskim kole Nowoczesnej.

Celem spotkania było przygotowanie pomocy dla Fundacji Tara Schronisko dla Koni w Piskorzynie.

Fundacja prowadzi schronisko dla koni porzuconych, wykupionych z transportu do rzeźni lub przekazanych Fundacji w formie darowizny.

W tej chwili w Schronisku mieszka 120 koni. Wszystkie są na bieżąco badane, leczone i rehabilitowane, każdy z nich ma regularnie „robione” kopyta i szczepienia.

Wszystkich zwierząt jest blisko 200 – krowy, kozy, owce, psy, koty, świnie, kury, kaczki, gołębie, króliki a nawet fretki mieszkają we wspólnym domu, który nazywane jest Tarą. Każde z tych uratowanych zwierząt potrzebuje jedzenia, ciepłego i suchego kąta oraz opieki weterynaryjnej.

Wrocławska Nowoczesna postanowiła włączyć się w pomoc Fundacji i zorganizować w tym celu zbiórkę potrzebnych rzeczy, bowiem Fundacja pilnie potrzebuje materiałów budowlanych do remontu dachu i stajni dla „Staruszków” tj. deski, gwoździe (duże 22-25 cm), papa, lepik, płyty OSB, czujniki dymu i duże gaśnice.
Dla koni: lizawki z czosnkiem, marchewkę, buraki i kantarki.
Dla psów i kotów: karmę w puszkach oraz koce i kołdry.
Fundacja chętnie przyjmie także inne rzeczy, które mogli by wystawić na licytację na allegro i w ten sposób pozyskać dodatkowe środki na funkcjonowanie schroniska.

Zapraszamy do współpracy i uczestnictwa w zbiórce wszystkich członków Nowoczesnej, jej sympatyków oraz wszystkich ludzi dobrej woli! Zapraszamy do współpracy także inne organizacje zajmujące się ochroną zwierząt!

Autor: Michał Kuczyński12973098_10201493111766526_2081117031122791091_o

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?