Wrocław rozmawia o programie #AktywnaRodzina

Wrocławskie struktury .N przy okazji obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 przygotowała stoisko informujące o programie #AktywnaRodzina. Wrocławianie spotkani przy ul. Świdnickiej chętnie rozmawiali o tym, czy jest sprawiedliwa alternatywa dla programu 500+.

 

– W postaci ulg podatkowych rodzina w naszym programie otrzymuje 3 tysiące rocznie na każde dziecko, niezależnie od ich liczby. Oznacza to 3 tysiące złotych na jedno, 6 tysięcy złotych na dwójkę, 9 tysięcy złotych – gdy jest trójka dzieci i tak dalej – mówił poseł Michał Jaros, który aktywnie przekonywał mieszkańców do programu. – Rodzice, którzy nie osiągnęli odpowiedniego dochodu, otrzymywaliby zwrot – tłumaczył parlamentarzysta Nowoczesnej.

Nowoczesna zaprezentowała nowy program prorodzinny „Aktywna Rodzina”. Zastąpi on socjalny program 500 plus, realizowany przez PiS. Pozwoli to ograniczyć koszty dla budżetu o 7 mld zł, a likwidacja wniosku i decyzji administracyjnej – kolejny miliard złotych.

W programie „Aktywna Rodzina” uwzględnione zostaną wszystkie osoby pracujące, niezależnie od formy rozliczenia dochodów. Zarówno osoby płacące podatek dochodowy, jak i podatek rolny. Systemem zostaną objęci również rolnicy. Rodzice, którzy nie osiągnęli odpowiedniego dochodu, otrzymają zwrot

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?