Jaros: Stwórzmy „kolorową koalicję” przeciw PiS

W poniedziałkowej debacie Radia Wrocław Nowoczesną reprezentował poseł Michał Jaros.

– Przed nami ogromne i trudne wyzwanie zbudowania pewnej wspólnoty przy jednoczesnym zachowaniu odrębności i różnorodności – mówił parlamentarzysta z Wrocławia. Jego zdaniem różnorodność formacji opozycyjnych jest ich wielkim atutem, bo pozwala na angażowanie wielu środowisk i szerokich rzesz Polaków. – Moim zdaniem dzisiaj dla nas jest to olbrzymie wyzwanie stworzenie takiej „kolorowej koalicji” przeciwko temu, co robi PiS, przeciwko zdradzie demokratycznych wartości – podsumował Jaros.

Reprezentant Nowoczesnej zaznaczył również, że po forsowanych dziś zmianach brak jest pewności co do legalności wyborów zatwierdzanych w przyszłości przez uzależniony od PiSu Sąd Najwyższy. – Byłbym przerażony tym, jeśli ktoś zatwierdzi wybory w sytuacji kiedy np. ktoś wystawi oddział obrony terytorialnej przy komisjach wyborczych i będzie trzeba głosować tak jak trzeba. Trzeba powiedzieć sobie jasno: Każdą sytuację trzeba brać pod uwagę – grzmiał poseł ze stolicy Dolnego Śląska.

Zdaniem parlamentarzysty działania PiS to zdrada wartości demokratycznych. – Cały czas mówicie „Zdrada, zdrada!”, więc ja powiem jedną rzecz: Zdradzacie wartości demokratyczne! I to jest moim zdaniem dzisiaj największe zagrożenie dla polskiej demokracji – mówił Jaros.

Posłuchaj całej audycji.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?