Iwancz: W szkołach pojawią się problemy, o których dzisiaj nie myślimy – #NowoczesnaMedia

Ruszającą w najbliższych dniach reformą edukacji zajęli się politycy w trakcie debaty „Szach-Mat” telewizji Echo 24. W niedzielę 27. sierpnia gościem audycji był Jacek Iwancz, członek zarządu świdnickiego koła .Nowoczesnej, zawodowo dyrektor jednej ze szkół.

W dyskusji zwrócił uwagę na problemy czekające na uczniów rozpoczynających naukę w nowym roku szkolnym po „reformach” przeprowadzonych przez PiS: przymusowe przenosiny do nowych szkół, lekcje prowadzone w różnych budynkach czy kwestie zatrudnienia nauczycieli.

– Rodzice i uczniowie odczują zmiany, które przyniosła reforma edukacji. Wiele niekorzystnych dla uczniów zmian pojawi się w momencie rozpoczęcia roku szkolnego. Pojawią się problemy, o których dzisiaj nie myślimy – mówił Jacek Iwancz.

– Wiele gimnazjów zostało włączonych w struktury szkoły podstawowej. Powoduje to taką sytuację, że uczniowie mogą mieć zajęcia w oddalonych od siebie budynkach – zaznaczył Iwancz.

Reprezentant Nowoczesnej zwrócił uwagę również na aspekt motywacji nauczycieli do pracy – Dobra edukacja zależy od zmotywowanych do nauczania nauczycieli. Nauczyciele uczący w gimnazjach będą skupiali się na tym, by znaleźć miejsce zatrudnienia.

W dyskusji na temat bieżących spraw Wrocławia, Jacek Iwancz zauważył konieczność systemowego podejścia do rozwiązywania  miejskich problemów. Przykładem może być kwestia zanieczyszczenia miasta oraz epidemii szczurów. Jacek Iwancz zauważył, że nie da się załatwić jej bez połączenia edukacji i przyzwyczajania mieszkańców do segregacji śmieci, ich skuteczniejszego wywożenia oraz zadbania o stan kubłów i miejsc składowania odpadków.

Zobacz zapis audycji:

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?