Przemoc ekonomiczna wobec kobiet

W imieniu zespołu ds. kobiet Sieci Eksperckiej „Lepsza Polska” mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w społecznej debacie „Przemoc Ekonomiczna wobec Kobiet”, która odbędzie się dnia 2-go grudnia 2016 r. o godzinie 16.30. w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej przy ul. Kazimierza Wielkiego 45 we Wrocławiu.

Debata składać się będzie z dwóch części.
W pierwszej części debaty udział wezmą:
– dr hab., prof. DSW Dorota Dyjakon, psychoterapeuta,
– Tomasz Horoszkiewicz – radca prawny, od wielu lat specjalizujący się w niesieniu pomocy ofiarom przemocy,
– Jacek Sutryk – Dyrektor departamentu spraw społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu

Druga część debaty będzie miała formułę open space.
Podczas debaty chcemy postawić następujące pytania:
– czym jest przemoc ekonomiczna w rodzinie,
– rola pomocy prawnej i psychologicznej w niesieniu pomocy osobom dotkniętym problemem przemocy ekonomicznej

Debata ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet, nie tylko fizycznej, ale także ekonomicznej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy system pomocy odpowiada na problem przemocy ekonomicznej.

Debata ma na celu wypracowanie metod służących efektywnemu podejmowaniu działań pomocowych wobec rodzin dotkniętych przemocą ekonomiczną. Celem przedsięwzięcia jest zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych wobec instytucji działających w obszarze pomocy ofiarom przemocy, a przede wszystkim włączenie obywateli w wypracowanie propozycji rozwiązań mających tę pomoc usprawnić.
Uczestnicy będą mogli podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi problemu przemocy w rodzinie z punktu widzenia własnego lub reprezentowanej instytucji, a także wyrazić oczekiwania w stosunku do innych organizacji, w tym rządowych i samorządowych.
Wnioski z debaty zostaną rozesłane do każdego z uczestników. Mamy nadzieję, że postulaty sformułowane podczas dyskusji pozwolą nam na wypracowanie propozycji zmian prawnych.
Na debatę zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele PCPRów, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się niesieniem pomocy ofiarom przemocy, prawnicy, terapeuci, przedstawiciele Policji oraz reprezentanci gmin, powiatów i Województwa Dolnośląskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej inicjatywie!

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?