Jaros: transport w centrum Wrocławia może być bezpłatny

Utworzenie strefy bezpłatnego transportu w obrębie fosy miejskiej, wprowadzenie biletu 15-minutowego i usprawnienie systemu parkowania dzięki inwestycjom i nowym technologiom postuluje poseł .Nowoczesnej. Rozwiązania mają pomóc w rozładowaniu zatorów komunikacyjnych w ścisłym centrum miasta i wchodzą w skład realizowanego przez parlamentarzystę programu „Zielone Światło dla Wrocławia”.

Dzisiaj spotykamy się po to, aby porozmawiać o centrum Wrocławia. Wynikiem naszego spotkania ma być konfrontacja moich pomysłów, skonstruowanych i opracowanych przy współudziale specjalistów ds. transportu miejskiego z oczekiwaniami i pomysłami mieszkańców Wrocławia. Zapraszam do komentowania, do proponowania swoich rozwiązań – powiedział poseł Michał Jaros na konferencji zorganizowanej we wrocławskim tramwaju. W czasie konferencji parlamentarzysta przedstawił propozycje na upłynnienie ruchu i odkorkowanie centrum miasta.

Poprzez ścisłe centrum rozumiem obszar Fosy Miejskiej. Wielokrotnie powtarzane w badania wykazują, że ok. 30% ruchu w ścisłym centrum generowane jest przez kierowców, którzy szukają miejsc parkingowych. Co by się stało, gdybyśmy mogli zaoszczędzić ten czas? – zapytał poseł.

Pierwszym z pomysłów na usprawnienie ruchu w centrum Wrocławia jest aplikacja, która będzie informować o wolnych miejscach parkingowych, pokazywać objazdy czy też wysyłać alerty o zdarzeniach na drodze. Następna propozycja skupia się na rozbudowie systemu Park&Ride, stworzeniu lepiej skomunikowanych z transportem publicznym punktów przesiadkowych oraz zwielokrotnieniu tych punktów. Ostatnim pomysłem parlamentarzysty jest bezpłatny transport w obrębie obszaru Fosy Miejskiej.

Centrum, obszar Fosy Miejskiej jest niezwykle ważny. To serce Wrocławia. Musimy wspólnymi siłami zmniejszyć ruch w centrum. Powoli, metodycznie, wspólnie odkorkujemy cały Wrocław – zakończył poseł Michał Jaros.

fot. Michał Kwaśniak

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?