Dorota Galant wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Wrocławia

Radna Dorota Galant z Klubu Radnych .Nowoczesna została w czwartek powołana decyzją radnych na funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia. Za jej wyborem zagłosowała bezwzględna większość ustawowego składu Rady.

– Chcę być blisko mieszkańców, spotykać się i pomagać rozwiązywać lokalne sprawy – komentuje Dorota Galant. – Chcę pracować tak jak do tej pory, ale z nowymi możliwościami. To czas, gdy szczególnej uwagi wymagają wrocławskie osiedla i wsparcie w rozwiązywaniu problemów mieszkańców i rad osiedlowych – dodała świeżo wybrana Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

Zmiany w prezydium Rady Miejskiej mają miejsce na skutek opróżnienia funkcji przez Platformę Obywatelską, która zerwała porozumienie, które funkcjonowało od wyborów w 2014 roku. Zdaniem szefa klubu radnych, Piotra Uhle Nowoczesna nie ubiegała wcześniej o tę funkcję w imię dobrej współpracy między radnymi.

– Dorota Galant to kompetentna radna, która znakomicie sprawdza się w merytorycznej pracy w komisjach, a także w bezpośredniej pracy z mieszkańcami – uzasadniał wniosek radny. – 11 lat doświadczenia w samorządzie to coś, czym nie może dziś poszczycić się większość radnych – dodał Uhle.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?