Pomoc prawna dla ofiar brutalnych interwencji funkcjonariuszy Policji

Już w piątek rusza program pomocy prawnej dla ofiar dla ofiar nieuzasadnionego użycia siły w trakcie interwencji funkcjonariuszy Policji. Zapraszamy do siedziby Nowoczesnej we Wrocławiu przy ul. Św. Antoniego 21 w godzinach 16:00-17:30. Kolejne dyżury wyznaczymy począwszy od przyszłego tygodnia.

Przypominamy, że w czwartek dziennikarze jednego z dzienników dotarli do nagania monitoringu, na którym na zapleczu jednego z wrocławskich supermarketów dwoje wrocławskich policjantów brutalnie bije i szarpie 82-letnią kobietę podczas zatrzymania. Nowoczesna tego samego dnia zwołała specjalny briefing, by nie pozostawić ofiar przemocy bez niezbędnego wsparcia.

To kolejne już doniesienie o nadmiernym stosowaniu przemocy przez niektórych funkcjonariuszy Policji – mówił adw. Krzysztof Bryłka. Prawnik zaznaczył również swój wielki szacunek dla służby tysięcy Policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo Polaków.

Chcemy sprawdzić, czy zjawisko nie miało większego rozmiaru, dlatego wszystkich poszkodowanych zapraszamy do skorzystania z pomocy prawnej, którą uruchamiamy w siedzibie Nowoczesnej – zaznaczyła Anna Pietrońska. W briefingu wzięła udział również Halina Bielecka z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. – Jesteśmy zaniepokojone tym, jak została potraktowana ta bezbronna kobieta – argumentowała działaczka.

Krzysztof Bryłka przypomniał, że Nowoczesna proponuje wprowadzenie kamer na mundurze, rejestrujących wszystkie działania Policjantów w trakcie służby.

Zobacz nagranie z zajścia:

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?