Grabarek: powinniśmy nadać konstruktywny kierunek energii przebudzenia obywatelskiego

Nowy etap i formę protestu obywateli przeciw demontażowi państwa prawa zaproponował Tadeusz Grabarek, przewodniczący Regionu Dolnośląskiego .N. Jego zdaniem energii obywatelskiego zrywu należy dziś nadać konstruktywny kierunek. – Jako społeczeństwo mamy swój honor – argumentuje Grabarek, a Nowoczesna pod jego przywództwem organizuje pod siedzibą PiS we Wrocławiu Letnie Warsztaty Demokracji.

– Obywatelski sprzeciw spowodował pęknięcia w monolicie władzy i środowisk obywateli ją wspierających – pisze na jednym z portali społecznościowych Grabarek. – Pojawiły się oznaki moralnego przebudzenia. Prezydent zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zabrakło jednak odwagi i determinacji, by zawetować również ustawę o ustroju sądów powszechnyc – zaznacza szef dolnośląskiej .N.

Grabarek zwraca również uwagę na kolejne zagrożenia płynące z obozu władzy. – Ustawa ta otwiera ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu w jednej osobie możliwość wpływania na orzeczenia sędziów – pisze Grabarek, po czym zwraca uwagę, że już wkrótce dowiemy się czym będzie zapowiadana przez posła Jarosława Kaczyńskiego „dekoncentracja mediów”. Autor nie ma jednak wątpliwości co do intencji rządzących. – Władza dąży do wyeliminowania wszystkich przeszkód w drodze do dyktatury – podsumowuje.

Grabarek przechodzi od słów do czynów i proponuje wspólne działania. – Jako środowiska polityczne powinniśmy nadać konstruktywny kierunek energii wielkiego przebudzenia obywatelskiego, jakie się ostatnio dokonało, zwłaszcza wśród polskiej młodzieży – pisze.

W tym celu jako środowisko skupione wokół dolnośląskiej Nowoczesnej rozpoczyna Letnie Warsztaty Demokracji na Placu Solidarności we Wrocławiu Zapraszamy wszystkich do dyskusji nad Rzeczpospolitą Polską jako dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Weź udział w wydarzeniu – kliknij tutaj!

Zobacz cały wpis.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?