Spotkanie delegacji osób zaangażowanych w prace Sieci Eksperckiej

Dnia 01 lipca br., na zaproszenie Pawła Rabieja – Członka Zarządu Krajowego i Koordynatora sieci „Lepsza Polska” – przyjechały do Warszawy delegacje osób zaangażowanych w prace sieci ze wszystkich Regionów. W budynku Sejmu, w Sali im. Prof. Geremka odbyła się inauguracja Sieci Eksperckiej „Lepsza Polska” oraz prezentacje założeń programowych, ścieżki rozwoju Sieci oraz narzędzi niezbędnych do zarządzania i korzystania.

Region Dolnośląski reprezentowali:

Mariusz Butler

Krzysztof Bryłka – sekretarz zespołu SPC

Rafał Koprowski – sekretarz zespołu CNT

Katarzyna Liwarska-Fulczyk

Michał Ossowski – sekretarz zespołu STR

Anna Pietrońska – sekretarz zespołu LEG

Maciej Wiśniewski – sekretarz zespołu SPO

W części pierwszej Paweł Rabiej zaprezentował obecny stan organizacyjny sieci „Lepsza Polska”. W skrócie – we wszystkich regionach zostały założone wymagane zespoły eksperckie plus większość z tych, które odpowiadają komisjom sejmowym. Ilość zarejestrowanych członków sieci to ok. 3.500 osób w całym kraju.  W trakcie dyskusji podkreślono, że sieć „Lepsza Polska” może i powinna być dla .N narzędziem do komunikacji ze społeczeństwem (networking, kontakty z NGO, itp.).

Pierwszym fundamentalnie ważnym tematem, który będzie konsultowany za pomocą sieci to nowy Program .N. Ma być gotowy w ciągu najbliższych tygodni (zaprezentowano wersję roboczą). Będzie to również pierwszy od czasów kampanii wyborczej tak ważny temat dla nas wszystkich.

Ostatnim punktem prezentacji i wymiany zdań było omówienie narzędzi do komunikacji i zarządzania. Ogólnopolska baza danych ekspertów jest obecnie w fazie ostatecznych testów. Istotne dla wszystkich jest to, że spełnia wszystkie wymagania GIODO. Osobnym narzędziem jest również ogólnokrajowe repozytorium wiedzy będącej efektem pracy poszczególnych zespołów. Nie zapomniano również o samych zespołach – dla nich również jest wybrane narzędzie do komunikacji i wymiany danych.

Na zakończenie wręczono oficjalne nominacje dla koordynatorów regionalnych i wstępnie ustalono kandydatury sekretarzy krajowych 23 zespołów tematycznych. Region Dolnośląski również zgłosił swoje propozycje. Dokładne informacje podamy po zatwierdzeniu  przez Centralę.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?