Petru: Nie wpadajmy w zachwyt nad prezydentem. To jest jego powinność.

Przewodniczący Nowoczesnej zaznaczył pod pręgierzem na wrocławskim rynku, w miejscu gdzie od tygodnia demonstruje wielotysięczny tłum Wrocławian stwierdził, że prezydent wetując ustawy nie zrobił nic nadzwyczajnego.

– Zadaniem prezydenta jest bycie strażnikiem konstytucji. To jest jego robota. W końcu wykonał swoją robotę – argumentował Ryszard Petru. – Wykonał swoją robotę. Nie wpadajmy w zachwyt nad prezydentem, który zawetował złą ustawę. To jest jego powinność – podsumował przewodniczący Nowoczesnej.

 – Prezydent powiedział, że do podjęcia decyzji przekonała go Zofia Romaszewska – zwrócił uwagę Do poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski. – Bardzo mi przykro, że prezydent Duda nie zauważył setek tysięcy ludzi protestujących. To znak, że Duda nie słucha społeczeństwa – dodał parlamentarzysta.

Przewodniczący Nowoczesnej zwrócił również uwagę, że największą zasługę w wywalczeniu prezydenckiego weta mają Polacy, w tym Wrocławianie, którzy w wielotysięcznych manifestacjach protestują przeciwko niszczeniu wymiaru sprawiedliwości. – Dobrze się stało, że prezydent postawił weto, ale to przede wszystkim zasługa Polaków, którzy protestowali w całej Polsce. To pokazuje, że potrafimy działać ponad podziałami – zaznaczył Petru. – Tylko wtedy będziemy potrafili pokonać PiS – dodał.

Tymczasem Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Sądach Powszechnych.


 

Nowoczesna pozostaje w pełnej mobilizacji w związku z informacjami o możliwym nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu, który miałby ponownie zająć się ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. – Oczekuję pełnej mobilizacji. Liczę na to, że grupy typu Kukiz’15 wiedzą, co należy zrobić – podsumował przewodniczący Nowoczesnej.

Do odrzucenia prezydenckiego weta, parlament potrzebuje większości 3/5 głosów.

fot. Michał Kwaśniak

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?