Nowoczesna wskaże kandydatów Koalicji Obywatelskiej na prezydenta we Wrocławiu, Świdnicy i Lubinie

To do Nowoczesnej należy od dziś wybór, kto będzie w imieniu Koalicji Obywatelskiej ubiegał się o fotel Prezydenta Wrocławia, Świdnicy i Lubina. W pozostałych miastach Nowoczesna poprze kandydatów Platformy Obywatelskiej. Decyzję ogłosili dziś na konferencji szefowie obu formacji.

Koalicja Obywatelska wystawi wspólnych kandydatów na prezydentów ośmiu miast w województwie dolnośląskim. Prezydentów trzech miast ma wskazać Nowoczesna, będą to: Świdnica, Lubin, Wrocław. Kandydatów na prezydentów Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Bolesławca, Legnicy i Głogowa ma wskazać Platforma.

– Koalicja Obywatelska porządkuje opozycję parlamentarną, tak jak kiedyś Zjednoczona Prawica uporządkowała prawą stronę sceny politycznej – zaznaczyła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. – Bardzo ważne jest pokazanie, że potrafimy rozmawiać, porozumieć się, wybierać najlepsze rozwiązania dla Polaków – dodała szefowa .N.

PO oficjalnie wycofała rekomendację dla Kazimierza Michała Ujazdowskiego jako swojego kandydata na prezydenta Wrocławia. Kolejnego kandydata, wspólnego dla całej Koalicji obywatelskiej wskaże Nowoczesna.

– Jacek Sutryk jest naszym naturalnym kandydatem, ale rozpatrujemy również kandydaturę Michała Jarosa. Wybierzemy tego, który będzie lepszy i da gwarancję, że wygra z PiS – powiedziała Katarzyna Lubnauer.

– Szczególnie istotne jest by się jednoczyć, gdy zagrożony jest rozwój Wrocławia, napływ inwestycji i mieszkańców, bo tym mogą skutkować rządy PiS mieście – argumentował w porannej debacie Radio Wrocław Piotr Uhle, przewodniczący radnych radnych .N w stolicy Dolnego Śląska.

Ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące kandydatur Koalicji Obywatelskiej zapadną w najbliższym miesiącu.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?