Konferencja prasowa poświęcona bieżącemu kryzysowi politycznemu

19 grudnia odbyła się we Wrocławiu  konferencja prasowa poświęcona bieżącemu kryzysowi politycznemu, który jest wynikiem bezprecedensowego łamania prawa przez PiS.

Posłowie Joanna Augustynowska oraz Krzysztof Mieszkowski odnieśli się do ostatnich wydarzeń w polskim Sejmie, przyczyn pozostania na Sali sejmowej oraz planowanych działań partii, które mogą pomóc rozwiązać obecny kryzys państwa.

Dzisiaj kadencję kończy obecny Prezes TK, można przyjąć, że Trybunał zostanie zablokowany. Teraz kolejnym poważnym problemem staje się bezprawne uchwalenie budżetu przez klub PIS. Członkowie i sympatycy Nowoczesnej uczestniczą w protestach w całej Polsce. Nie ma zgody na łamanie prawa.
Nie mogliśmy się zgodzić na wykluczenie wbrew regulaminowi posła opozycji z obrad Sejmu, bo w przyszłości PIS mógłby tę metodę zastosować masowo, co z kolei mogłoby oznaczać większość potrzebną do zmiany konstytucji.
Budżet państwa głosowano w sytuacji, gdy nie ma pewności, czy w Sali kolumnowej było kworum, czy głosowali tylko posłowie, nieznane są wyniki imienne, głosowano zblokowane poprawki wbrew regulaminowi i nie wpuszczono na salę posłów opozycji. A mówimy o budżecie państwa, a nie budżecie partyjnym PIS.
Jednocześnie musimy pamiętać o próbach ograniczenia przez PIS dostępu Polaków do informacji, poprzez blokadę wolnych mediów w Sejmie.

W tej kwestii wierzymy, ze PIS się cofnie, tak jak się powinien cofnąć w pozostałych sprawach.
Nowoczesna apeluje, żeby tępy upór nie zatriumfował nad troską o Polskę.
My się nie przestraszymy gróźb.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?