#RadnyPlus, czyli jak dobrze mieć kolegów w PiS

„Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendę po agendzie. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii nie może cierpieć głodu i niedostatku” – Jacek Kurski, marzec 2007r.

Po około 16 miesiącach od wyborów Nowoczesna kontroluje oświadczenia majątkowe samorządowców w całej Polsce, którzy materialnie korzystają z niedobrej zmiany. To nie kwalifikacje a legitymacja członka PiS obecnie robi z wielu urzędników czy członków zarządu w spółkach Skarbu Państwa. Tę listę publikujemy po to, aby Polacy wiedzieli jak dobrze powodzi się członkom i działaczom Prawa i Sprawiedliwości.

– Jak Polska długa i szeroka mamy jeden wielki skok na stołki. Mamy rzeczywiście dobrą zmianę dla wszystkich radnych i działaczy Prawa i Sprawiedliwości, również na Dolnym Śląsku – mówiła Elżbieta Stępień, posłanka Nowoczesnej w trakcie specjalnej konferencji prasowej. – Na przykładzie licznych radnych można zobaczyć, że dzięki pracy w spółkach Skarbu Państwa dochody kolegów polityków PiS mogą wzrosnąć wielokrotnie. Niestety radni PiS bardziej niż o dobro obywatela dbają o dobro własnego portfela – dodała posłanka.

– Nie publikujemy nazwisk radnych, którzy prowadzą działalność gospodarczą, ponieważ oni zarobili na to. Mówimy o tych, którzy bez wystarczających kwalifikacji dostali dobrze płatne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa – mówił Krzysztof Bryłka, szef Koła Wrocław – Stare Miasto.

Prezentujemy listę 10 radnych, którzy wzbogacili się od czasu, gdy trwa #DojnaZmiana o ponad 100 000 zł. Łącznie ta jedenastka wzbogaciła się między 2015 a 2016 rokiem o kwotę niemal 4 000 000 zł. To tylko wierzchołek góry lodowej, którą będziemy ujawniać opinii publicznej. Do sprawy będziemy wracać, ponieważ jeszcze nie wszystkie gminy i powiaty ujawniły oświadczenia majątkowe radnych. Poniżej przedstawiamy zmiany w dochodach (dla ułatwienia zaokrąglone do pełnych tysięcy złotych).

Media o akcji:

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?